Больовий синдром при дорсопатії шийного та грудного відділів хребта

  • О А Бас Львівський державний університет фізичної культури, м. Львів, Україна
  • В І Абасов Львівський державний університет фізичної культури, м. Львів, Україна
  • Л М Ціж Львівський державний університет фізичної культури, м. Львів, Україна

Abstract

Актуальність. Дорсопатія – це група захворювань зі схожими клінічними проява- ми, характеризується процесами дистрофії, дегенерації і деструкції міжхребцевих дисків з послідовним ураженням заднього опорного комплексу і тіл хребців, що провокує больовий синдром тулуба і кінцівок та обмеження рухливості. Відповідно до Міжнародної класифікації хвороб (МКХ-10) дорсопатії поділяються на деформуючі дорсопатії, спондилопатії, інші види дорсопатій. Серед деформуючих дорсопатій найчастіше зустрічається остеохондроз хребта, що при- зводить до зниження фізичної активності пацієнтів, якості їх життя. Фізична терапія з правильно підібраними засобами дає стійкий терапевтичний ефект.

Мета дослідження. проаналізувати вплив програми фізичної терапії на зменшення больового синдрому.

Матеріали та методи. У дослідженні взяло участь 10 жінок, які займались за розробленою програмою фізичної терапії (фізичні вправи, дозована ходьба, сегментарно-рефлекторний масаж). Тривалість курсу – один місяць.

Результати дослідження та їх обговорення. За тестом Вернона і Майора після курсу терапії в усіх шкалах показники кращі від початкових. У пацієнток зменшилась інтенсивність болю, покращились працездатність, концентрація уваги, сон та можливість виконання побутових завдань. Після проходження фізичної терапії скарги на біль були поодинокими і тільки як залишкове явище після масажу або фізичних вправ, пальпаторно у всіх пацієнток визначався нормальний тонус м’язів. Больовий синдром характеризувався як легкий дискомфорт або ниючий біль після занять. Інтeнсивність болю за ВАШ вказує на слабкий біль, який не завдає пацієнткам ніяких труднощів у самообслуговуванні.

Висновки. Розроблена програма фізичної терапії сприяла зменшенню больового синдрому у жінок з деформуючою дорсопатією шийного та грудного відділів хребта.

Перспективи подальших досліджень. полягають у подальшому визначенні впливу різних методик масажу на зменшення больового синдрому.

Downloads

Download data is not yet available.
Published
2018-10-16
How to Cite
1.
Бас ОА, Абасов ВІ, Ціж ЛМ. Больовий синдром при дорсопатії шийного та грудного відділів хребта. PMJUA [Internet]. 2018Oct.16 [cited 2020Feb.23];3(2/1):11-. Available from: https://www.painmedicine.org.ua/index.php/pnmdcn/article/view/110
Section
Conference abstract