Постуральний баланс у пацієнтів з гіпертонічною хворобою та деформуючими дорсопатіями шийного відділу хребта

Authors

  • П Ф Колісник National Pirogov Memorial Medical University, Vinnytsya
  • О В Долинна National Pirogov Memorial Medical University, Vinnytsya
  • І В Баранова National Pirogov Memorial Medical University, Vinnytsya
  • Н С Гончарова National Pirogov Memorial Medical University, Vinnytsya
  • С П Колісник National Pirogov Memorial Medical University, Vinnytsya
  • Ю Й Рудий National Pirogov Memorial Medical University, Vinnytsya
  • Я П Лісков National Pirogov Memorial Medical University, Vinnytsya

DOI:

https://doi.org/10.31636/pmjua.t1.34801

Keywords:

постуральний баланс, стабілометрія, гіпертонічна хвороба, деформуючі дорсопатії

Abstract

Актуальність. Порушення постурального балансу (ПБ) у пацієнтів з гіпертонічною хворобою (ГХ) можуть виникати внаслідок підвищення артеріального тиску, побічних реакцій на ліки, ураження органів-мішеней, супутніх захворювань, зокрема патології шийного відділу хребта (ШВХ). Деформуючі дорсопатії (ДД) ШВХ також сприяють виникненню порушень ПБ за рахунок змін кровотоку у вертебробазилярному басейні.

Мета: вивчити відмінності стабілометричних показників ПБ у пацієнтів з ГХ та ДД ШВХ.

Матеріали та методи. Обстежено 16 пацієнтів з ГХ та ДД ШВХ (середній вік – 43,9 ± 10,0 років). ДД діагностовано за допомогою рентгенографії ШВХ. ПБ оцінювався під час аналізу стабілометричних показників, отриманих за допомогою силової платформи. Вимірювання проводилось у біподальній позиції з відкритими очима протягом 30 секунд до виконання фізичних вправ та після фізичного навантаження. Визначено відхилення тіла у сагітальній (ВСП) та фронтальній площинах (ВФП), середнє відхилення (СВ) від центру. Статистичний аналіз отриманих даних проведено за допомогою програми SPSS. Різниця рівня ознак розрахована за допомогою U-критерію Манна – Уїтні.

Результати та їх обговорення. Виявлена статистично значима різниця рівня ВСП, ВФП, СВ до виконання фізичних вправ та після фізичного навантаження. Результати представлені в таблиці 1.

Висновки. Встановлено достовірне покращення показників постурального балансу у пацієнтів з ГХ та осіб з нормальним артеріальним тиском до виконання фізичних вправ та після фізичного навантаження.

Перспективи подальших досліджень. Дослідження являється фрагментом дисертаційної наукової роботи та науково-дослідної роботи кафедри. Продовжується обстеження пацієнтів та вивчення особливостей ПБ у пацієнтів з ГХ, їх значення під час створення реабілітаційних програм.

Downloads

Download data is not yet available.

Published

2018-10-17

How to Cite

1.
Колісник ПФ, Долинна ОВ, Баранова ІВ, Гончарова НС, Колісник СП, Рудий ЮЙ, Лісков ЯП. Постуральний баланс у пацієнтів з гіпертонічною хворобою та деформуючими дорсопатіями шийного відділу хребта. PMJUA [Internet]. 2018Oct.17 [cited 2021Jan.17];3(2/1):25-. Available from: https://www.painmedicine.org.ua/index.php/pnmdcn/article/view/121

Issue

Section

Conference abstract

Most read articles by the same author(s)